Matematik ve Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dallarımız Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) Logosu Kullanım Hakkına Sahip Programlar arasına girmiştir.

Mezunların diplomaları ile belgelerini kullanarak hem yurt içinde hem de yurtdışında eğitim ve istihdam fırsatlarına erişimlerinin kolaylaşması amacıyla hazırlanan Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ); ilk, orta ve yükseköğretim dâhil genel, mesleki ve akademik eğitim ve öğretim programları ve diğer öğrenme yolları ile kazanılan yeterliliklerden kalite güvencesi sağlanmış olanları kapsayan Ülkemize özgü ulusal yeterlilik çerçevesidir. TYÇ, Türkiye'deki tüm diploma, belge ve sertifikalar arasından kalite güvencesi sağlanmış olanları tutarlı ve anlaşılır bir sistemle yeniden tanımlamayı, seviyelendirmeyi ve böylece hareketliliği temin etmeyi amaçlamaktadır.

18/07/2023 tarihinde gerçekleştirilen TYÇ Kurulu 42. toplantısında alınan kararlar sonucunda Matematik ve Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dallarımız mezuniyet belgeleri, diploma ekleri ve transkriptlerinin üzerinde TYÇ logosunun kullanım hakkına sahip programlar arasına girmiştir. Bu sayede mezun olan öğrencilerimizin yurtdışında diplomalarının daha hızlı tanınması sağlanacak ve istihdam edilme imkânı artacaktır.
 

Son Güncelleme Tarihi : 26.04.2024 16:08 Okunma Sayısı : 169

Son Haberler