Hakkımızda

Fakültemiz 2809 sayılı Kanunun Ek 30. maddesi uyarınca Bakanlar Kurulunun 02.06.2000 tarih ve 2000-854 sayılı kararnamesiyle kurulmuştur. 

Fakültemiz bünyesinde; Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü, Eğitim Bilimleri Bölümü, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Özel Eğitim Bölümü, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü, Temel Eğitim Bölümü, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü olmak üzere 2020 yılı itibariyle 8 bölüm 16 anabilim dalı ile 3113 öğrenci ve 180 öğretim elemanına sahiptir. 

Fakültemiz , 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde başlatılan akreditasyon sürecini 10 bölümünde başarıyla tamamladı.

Almanca Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Resim İş Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği bölümlerinde akreditasyon başvurusunda bulunan Eğitim Fakültemiz, Eğitim Fakülteleri Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edildi.

Eğitim Fakültemiz bu başarısıyla, bir defada ve aynı anda 10 programı ile akreditasyon sürecine başvuran ve tamamı akredite edilen Eğitim Fakülteleri arasında ilk sırada yer aldı.

Fakültemiz bu gelişmeyle aynı zamanda ülkemizde Eğitim Fakülteleri içinde en çok akredite edilmiş programa sahip tek fakülte unvanını elde etti.