Dekanımızın Mesajı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesinin Değerli Öğrencileri,
 
Fakültemizde öğrenim gördüğünüz sürece, kendinizi yuvanızdaymış gibi hissetmeniz, hayatınızın en güzel ve unutulmaz anılarını biriktirmeniz en büyük dileğimizdir. Fakültemizde; anlayışlı, güler yüzlü, bilimsel gelişmeleri günü gününe takip eden, öğrencilerini her konuda destekleyen, alanlarında uzman çok değerli hocalarınızın olduğunu bilmenizi isterim.
 
Fakültemiz; sahip olduğu akademik personel, kültürel birikim, fiziksel ve teknolojik altyapı ile Türkiye’nin sayılı fakülteleri arasında yer almaktadır. Türkiye’de Eğitim Fakülteleri içinde en çok akredite edilmiş programa sahip fakülte unvanına sahip olan Muğla Sıktı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi, akademik ve sosyal açıdan nitelikli bireyler yetiştirme amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
Fakültemiz; Erasmus, Mevlana ve Farabi değişim programları kapsamında çok sayıda üniversite ile anlaşma yaparak ulusal ve uluslararası alanda nitelikli öğretmenler yetiştirmektedir.

Değerli Öğrencilerimiz, Sevgili Öğretmen Adaylarımız,
 
Ülkemizin geleceği sizlere emanettir. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak onları sonsuza kadar sizler yaşatacaksınız. Unutmayın! Yapacağınız bu kutsal görev size, ülkemizin kurucusu “Başöğretmen Atatürk” tarafından verilmiştir. Sizlerin de bunun bilincinde olduğunuza ve geleceğimizi en iyi şekilde aydınlatacağınıza olan inancım tamdır.
 
Ülkemize ve insanlığa değerli katkılar sunacak öğretmenler olarak yetişmeniz dileğiyle, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Özgür YILDIZ
Dekan