Fakültemizin Akreditasyonu

Akreditasyon Nedir?
Akreditasyon; bir akreditasyon kuruluşu tarafından belirli bir alanda önceden belirlenmiş, akademik ve alana özgü standartların bir yükseköğretim programı tarafından karşılanıp karşılanmadığını ölçen değerlendirme ve dış kalite güvence sürecini ifade etmektedir.
 
Türkiye'de akreditasyon kuruluşlarının yetkilendirme ve tanınma faaliyetlerinden Yükseköğretim Kalite Kurulu sorumludur.

Fakültemiz 6 Anabilim Dalıyla Akredite Oldu
Fakültemiz bünyesinde bulunan 6 Anabilim Dalı, Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edildi.

Böylece fakültemizin 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı itibari ile mezun verdiği Almanca Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Resim-İş Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği akredite oldu.

Fakültemiz bu başarısıyla aynı zamanda Eğitim Fakülteleri içerisinde akredite olan program sayısı açısından Türkiye birincisi oldu. 

Akreditasyon belgeleri için tıklayınız.